Zero utvikler stadig nye elektriske modeller. Siste skudd på stammen er Zero FXE.

Zero FXE beskrives som en lett og leken motorsykkel i supermoto-segmentet. Med kun 135 kilo vil vi tro at dette er en motorsykkel som er lett å håndtere, å ha mye morsomt med.
Batteripakken som er montert skal gi en rekkevidde på 161 kilometer under optimale forhold, og cirka 120 kilometer ved blandet kjøring. Den elektriske motoren skal yte 46 hester og et dreiemoment på hele 106 Nm. Batteripakken Zero bruker på denne motorsykkelen går under betegnelsen ZF7.2. Ladetiden skal være 1, 8 timer til fulladet.
Motorsykkelen har en stor TFT-skjerm og flere kjøremoduser. Zero har også utviklet en app for telefonen hvor du selv kan oppdatere firmware på motorsykkelen, og dermed spare tid og penger på serviceoppdateringer. Produsenten har også lagt tilrette for å lage personlige kjøremoduser på denne modellen.
Setehøyden oppgis til å være 853 millimeter. Den har støtdempere fra Showa og J.Juan bremser. Motorsykkelen er tilggjengelig for det norske markedet fra desember.
Pris: 134.000.-
Importør. Erling Sande AS

